VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Обробка верхнього зрізу та середнього шва

 

Обробка верхнього зрізу штанів пришивним поясом

   Верхній зріз штанів оформляють по-різному в залежності від моделі: пришивним поясом з виступаючими кінцями або без них, з вузькими або широкими хомутиками. Верхній край пояса може бути оброблений корсажною стрічкою, спеціальною тасьмою.

kosazna strichka

    Корсажна стрічка використовується для обробки зворотного боку пояса. Вона буває складова (складальна) - складається з 2 або 3 частин і суцільноткана. У чоловічих штанах частіше використовується складова корсажна стрічка. Так само складову корсажну стрічку можна зробити власноруч.


   Після обробки лівого і правого країв застібки по верхньому зрізу штанів перед пришиванням пояса намічають місця розташування хомутиків. Число хомутиків може бути 5-6 в залежності від моделі.
   На лицьовий бік половинок штанів настрочують хомутики: два хомутики розташовують біля передньої складки, два - близько бічного шва з боку задніх половинок і два - на відстані 50-60 мм від середнього зрізу. Накладають їх лицьовим боком вниз, урівнюючи зрізи і на відстані 5-6 мм від зрізу. Замість двох останніх хомутиків на задніх половинках штанів може бути один, який вкладають у середній шов.
   Одночасно із хомутиками з'єднати розправлені верхні зрізи основних деталей штанів та підкладки, бічних і задньої кишень на відстані 5 мм від зрізу. Перевірити симетричність пришивання хомутиків.
   Обробку поясу починають з дублювання його клейовою прокладкою.
   Обметати передній поперечний зріз пояса лівої половинки (і гульфик, якщо гульфик попередньо не був обметаний).
   На лицьовий бік правої половинок штанів лицьовим боком униз накласти пояс, вирівняти зрізи і пришити шириною шва 9-10 мм. Запрасувати припуски шва спрямовуючи в бік поясу.
   На лицьовий бік лівої половинки штанів, лицьовим боком униз накласти пояс, поперечний край його вирівняти з краєм гульфика. Строчку прокласти до надсічки, подовжену частину випустити, сумістити надсічки і продовжити шов пришивання пояса
   Обшити нижній зріз подовженого кінця лівої половинки штанів, від згину до надсічки (до краю банта) так, щоб строчка обшивання була продовженням шва пришивання пояса. Запрасувати припуски шва, спрямовуючи їх у бік пояса.
    Пришити верхні кінці хомутиків до верхнього зрізу пояса, утворюючи напуск хомутика 4-10 мм для вільного проходження ременя на поясі.

Обшити пояс правої частини штанів корсажною тасьмою

    Верхнім краєм тасьми перекрити верхній зріз пояса на 9-10 мм і прокласти машинну строчку по тасьмі на відстані 1-2 мм. Припрасувати пояс з боку корсажної тасьми утворюючи кант з тканини верху на 1-2 мм. Намітити та встановити металеву пробивну петлю на зовнішньому боці пояса.
   Обшити передній кінець правої частини пояса: корсажну стрічку відігнути на лицьовий бік пояса, лею відігнути на корсажну стрічку. Прокласти строчку по продовженню шва обшивання зовнішнього краю відкоска. Шов обшивання відкоска настрочити на лею шириною шва 1-2 мм.
   Обшити верхній зріз пояса лівої частини штанів корсажною тасьмою:
   - тасьму розмістити на лицьовий бік пояса, відступивши від рівня шва пришивання гульфика на 20 мм. так, щоб край його перекривав верхній зріз пояса на 9-10 мм і прокласти машинну строчку по тасьмі на відстані 1-2 мм;
  - обшити верхній зріз подовженого кінця лівої половинки штанів: від згину до внутрішнього краю, так щоб строчка співпадала зі швом обшивання верхнього краю. Підрізати припуски швів у кутиках до 2-3 мм. Виправити кутики розмістити шов на ребро, та припрасувати;
    - вставити по позначці металевий пробивний гачок: застебнути блискавку, та намітити місце розташування гачка;
    - настрочити внутрішній край пояса лівої половинки на тасьму паралельно зрізу, відігнувши пояс.

    Інструкційно-технологічна карта. Обробка верхнього зрізу пришивним поясом

 Обробка середнього шва штанів

   Ліву і праву половинки скласти лицьовими боками всередину вирівняти середні зрізи і зшити їх. Строчку прокласти від надсічки банта з боку лівої половинки, суміщаючи крокові шви, шви пришивання надставок, пояса і обшивання верхнього зрізу. Ширина шва 10 мм. Для більшої міцності середні зрізи зшивають двома строчками.
   Середній шов штанів розпрасувати на спеціальній опуклій колодці від верхнього краю, нижню частину не розпрасовувати.

 

Прокоментувати:

вгору