VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Обробка передніх і задніх половинок штанів

 

   Початкова обробка деталей включає дублювання дрібних деталей крою: обшивок кишені, гульфіка, відкоска, поясу за допомогою парогенератора або електропарового преса.

lek pres

 

   TYPE SPECIAL I – PS/16A – електропаровий прес для дублювання деталей та прасування одягу з електронним регулюванням температури. Максимальна температура 205-2300 С. Настільний, вид станини: горизонтальна. Тип: електричний прес. Потужність 1600 Вт. Розмір робочої поверхні 810×250 мм. Тиск на робочу поверхню 50 кг/кв.см.

 

 

Обробка дрібних деталей

   Хомутики – це деталі одягу, необхідні для підтримки ременя на поясі у виробі.
   За конструкцією хомутики можуть бути суцільновикроєні або обшивні, залежно від товщини тканини верху. При з'єднанні з виробом їх вшивають в шви пришивання поясу та обшивання верхнього зрізу поясу.
   Кількість хомутиків (5-7 шт.), їх розмір залежить від моделі (довжина смужок 6-7 см.; ширина 2-3,5 см, напрям нитки основи - вздовж).
   Існують різні способи обробки хомутиків. Розглянемо один з них.
   Деталь розташовують лицьовим боком вверх і обметують один зріз на краєобметувальній машині. Не обметаний зріз деталі перегинають на виворітний бік на 1,0 см та припрасовують. Обметаним краєм перекривають не обметаний край, припрасовують та настрочують на відстані 0,2-0,3 см від краю деталі, або настрочують посередині хомутика на відстані 2 мм від обробленого зрізу.

     Інструкційно-технологічна карта. Обробка дрібних деталей

   Презентація "Початкова обробка штанів"

 

Особливості обробки хомутиків різними способами

Назва операції

Технічні умови на виконання

Графічне зображення

Зшити смужку

Зшивним швом:

Смужку для хомутика складають удвічі уздовж лицьовим боком всередину, зрівнюють зрізи і зшивають швом шириною 5 - 7 мм (рис. а) Шов розпрасовують. Хомутик вивертають на лицьовий бік і припрасовують так, щоб шов зшивання розташовувався посередині (рис. б)

На краєобметувальній машині:  смужку для хомутика зшивають на краєобметувальній машині з ослабленим натягом ниток так, щоб після розкладання (розтягування) припусків шва, зрізи розташовувалися встик посередині з внутрішнього боку

Обметати зріз

Настрочним швом з одним наметаним зрізом:

Поздовжні зрізи  смужок обметують з одного боку

Зшити хомутики

 Необроблений зріз відгинають навиворіт і перекривають обметаним зрізом і застрочують так щоб шов розміщувався посередині ширини хомутиків

Обшити поздовжні зрізи

Обробка широких хомутиків обшивним  швом.

Хомутики і підкладку скласти  лицьовими боками всередину, вирівняти зрізи і обшити з боку підкладки. Ширина швів 5 - 7 мм. Хомутики вивернути на лицьовий бік, виправити та  припрасувати, утворюючи кант з основної тканини у бік підкладки шириною 2 мм.

Пришивання надставок

   Надставки задніх половинок штанів приметують, а потім пришивають швом шириною 1 см. Нитки приметування видаляють, шви розпрасовують і іноді розстрочують з двох боків на відстані 1 см від шва з'єднання. Зрізи швів пришивання надставок повинні бути заздалегідь обметані на спеціальній машині.

Обробка виточок, складок

   На передніх половинках штанів обробляють виточки, що переходять у м’які складки. Однобічні складки – це складки з одним згином. При розкрої деталей на глибину складки додають припуск, що дорівнює подвійній глибині складки.
   А ось, як з'явилася на штанах запрасована складка.
   Багато років тому берлінська швейна промисловість постачала чоловіче вбрання до Америки. Щоб перевезення обходилася дешевше, товар намагалися щільніше укласти в ящики. За час плавання через Атлантику брюки знаходили стійку складку. Американці брали її за останній крик моди. Ну, а вже коли головний англійський денді принц Уельський привіз такі штани із-за океану, модники Європи завмерли від захоплення - складка швидко підкорила і Старий Світ.
   Насправді стрілку на штанах придумав лондонський кравець Ларсен. Один із замовників, що не відрізнявся стрункістю ніг, попросив майстра замаскувати цей недолік. Той заклав складки, які надали фігурі стрункого силуету. Однак новинка не одразу прийшлася до смаку. Лише після того як штани перетворилися на самостійний елемент одягу, її необхідність була визнана всіма.
   Виточки, що переходять у м’які складки зшивають на відстані 3-4 см від верхнього зрізу штанів або зметують. Припуски складок відгинають до бокових зрізів і запрасовують з виворітного боку. З лицьового боку складку можна настрочити оздоблювальною строчкою.
   Послідовність обробки складки:
1. Нанесення на передньому полотнищі місця розташування складки.
2. Зшивання складки по намічених лініях.
3. Запрасування припуску складки до бокового зрізу.

masunka 1 

   S-F01/8700D – універсальна швейна машина двониткового човникового стібка для пошиву легких і середніх тканин, трикотажних полотен з натуральних, штучних і синтетичних волокон. Довжина стібка до 5 мм. Максимальна швидкість шиття 5000 ст/хв. Підйом лапки 5-13 мм. Транспортер тканини – нижній. Змащення автоматичне. Тип голок - DB×1. Колінопідйомник. Комплектація: машина, промисловий стіл, двигун напругою 220 В.

 

  Інструкційно-технологічна карта. Обробка складки

Виточки на задніх половинках

   Для зшивання виточок задні половинки складають лицьовим боком всередину по середній лінії і зметують по бічних лініях, намічених крейдою. Виточки зшивають від верхніх зрізів, прокладаючи строчку на відстані 0,1 см від ниток зметування, зводячи її нанівець.
   Нитки зметування видаляють. Припуски виточок запрасовують у бік до бокових зрізів, слабину в кінцях спрасовують.

  Інструкційно-технологічна карта. Обробка виточок

 

Прокоментувати:

вгору