VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Волого-теплова обробка передніх та задніх половинок штанів

 

   Волого-теплова обробка передніх і задніх половинок штанів залежить в основному від конструкції виробу, а отже і від структури тканини. Конструкція штанів може бути така, що волого-теплова обробка не потрібна, але в переважній більшості випадків штани при виготовленні піддають волого-тепловій обробці.
ctil 1

 

   SILTER TP GPS77 – прасувальний стіл з нагрівом робочої поверхні, вакуумною аспірацією і парогенератором з праскою. Стіл з регулятором для виробу температури прасування. Капілярний термостат, індикатор нагрівання. Поверхня має жаростійке покриття. Температура нагрівання поверхні 0-900 С. Потужність нагріву столу 1200 Вт. Потужність вентилятора 370 Вт. Вбудований термостат, що запобігає перегріву приладу.

 

Волого-теплову обробку починають з передніх половинок штанів

   Дві передні половинки складають лицьовими боками всередину, вирівнюючи зрізи, розміщують на столі правою половинкою вверх, боковими зрізами до працюючого. Ділянку бокового зрізу від низу до лінії коліна розтягують на 1,2-1,5 см. Утворену слабину тканини спрасовують до середини передніх половинок штанів. Так само обробляють крокові зрізи. Потім повторюють волого-теплову обробку з боку лівої половинки штанів.
   Після відтягування бокових і крокових зрізів половинки штанів роз'єднують і складають кожну окремо лицьовим боком всередину так, щоб на ділянці від низу до лінії коліна боковий зріз збігався з кроковим, а далі згин був направлений до згину верхньої передньої складочки, а верхній кінець крокового зрізу дещо виступав за боковий зріз. Складені таким чином половинки зволожують, спрасовують по згину на ділянці нижче коліна для утворення плавної лінії прогину під коліном і злегка припрасовують згин (рис. 3 б). Щоб остаточно закріпити форму штанів, половинку штанів перевертають і повторюють прийоми спрасовування.

zrazok masun

Рисунок 3

   Задні половинки штанів складають лицьовими боками всередину, вирівнюючи зрізи, і розкладають на столі правою половинкою вгору, боковим зрізом до працюючого (рис. 3 а). Ділянку від низу до лінії коліна спрасовують на 0,8-1 см.
   Половинки штанів перевертають кроковим зрізом до працюючого і ділянку від низу до лінії коліна спрасовують так само, як і по боковому зрізу. Потім зволожують ділянку верхньої частини крокового зрізу і середній зріз, лівою рукою беруть за край доточки і, пересуваючи праску, розтягують кроковий зріз на 20 - 25 мм, відводячи його в сторону бокового зрізу. Водночас розтягують середній зріз на ділянці найбільшої виїмки (рис. 3 а). Слабину, що виникла при цьому, спрасовують до середини половинки. Половинки штанів перевертають і повторюють ті ж прийоми з боку лівої половинки. Далі задні половинки роз'єднують і складають кожну окремо лицьовим боком всередину так, щоб на ділянці від низу до лінії коліна боковий зріз збігався з кроковим, зрізи низу були рівні, а далі згин повинен бути направлений до верхньої частини середнього зрізу (на відстані 50 - 80 мм від вершини), в верхній частині кроковий зріз має знаходитися від бокового зрізу на такій відстані, на яку кроковий зріз у верхній частині передньої половинки виходить за боковий зріз.
   У такому положенні надають остаточної форми заднім половинкам штанів, спрасовуючи згин деталей під сідницями (тобто навпроти верхніх ділянок крокових країв) так, щоб утворилася при цьому плавна увігнута лінія.
   У вузьких штанах згин задніх половинок штанів проти ікроніжних м'язів дещо відтягують. Згин злегка припрасовують, утворену при цьому по згину слабину спрасовують (рис. 3 в).
   При масовому виробництві задні половинки штанів формують на пресі з спеціальними подушками.
   У штанах з тканин, до складу яких входить великий процент синтетичних волокон, що важко піддаються обробці, волого-теплової обробки передніх і задніх половинок не проводять, а потрібна їх форма досягається зміною конструкції передніх і задніх половинок штанів.

  Інструкційно-технологічна карта. Волого-теплова обробка передніх та задніх половинок штанів

      Презентація "Волого-теплова обробка передніх половинок штанів"

Обробка підкладки і з'єднання її з верхом

   Підкладка призначена для зберігання штанів на ділянці колін від розтягування і для збереження форми, яку надано штанам в процесі волого-теплової обробки.
   Підкладку викроюють з підкладкової тканини по деталям передніх половинок (рис. 4). Вона не повинна доходити до низу штанів на 180-200 мм. Нитка основи повинна проходити паралельно лінії коліна. Відхилення від нитки основи не допускаються.

zrazok masun3

Рисунок 4

    Внаслідок того, що шовкова підкладка дає велику усадку, перед розкроюванням її необхідно про декатирувати.
   Нижній зріз підкладки обметати і застрочити крайовим швом у підгин з відкритим зрізом або застрочити крайовим швом у підгин із закритим зрізом.
   Підкладку розкласти на столі лицьовим боком вниз, на виворіт підкладки накласти передні половинки штанів лицьовою стороною вгору, вирівняти зрізи і з'єднати наметувальними строчками довжиною 30-35 мм паралельно боковим, кроковим і верхнім зрізам на відстані 25 мм. На ділянці від лінії колін донизу деталь з основної тканини змістити до середини половинок штанів, вирівнюючи зрізи деталей верху і підкладки. Одночасно на підкладці закласти складки в тих місцях, що й на передніх половинках штанів.
   Зрізи деталей обметують на спеціальній машині.
   На задніх і передніх половинках штанів обметати:
    - бокові;
    - крокові;
    - середні зрізи (зріз сидіння);
    - зріз банта правої передньої половинки, нижню частину зрізу банта лівої передньої половинки.
masunka1 2

 

   TYPICAL GN793 – краєобметувальна машина триниткового ланцюжкового обметувального стібка для легких і середніх тканин, трикотажних полотен. Довжина стібка 3,6 мм. Максимальна швидкість шиття 6000 ст/хв. Підйом лапки 5,5 мм. Ширина обметування 4 мм. Змащення автоматичне. Комплектація: машина, промисловий стіл, фрікційний мотор 220 В.

 

 

Інструкційно-технологічна карта. Обробка підкладки та з’єднання її з виробом
Презентація "З'єднання передніх половинок штанів з підкладкою"

 

Прокоментувати:

вгору